FC Dosta Muži

Boskovice 17. 03. 2017

20.3.2017 - Petr

Celou zimní přípravu se hráči potýkali se zdravotními problémy, ale na první soutěžní zápas jarní sezony 2016-2017 se všichni zázračně uzdravili. A tak mohli trenéři kombinovat různé varianty sestavy. A podle výsledku měli při výběru sestavy šťastnou ruku. Utkání se hrálo na hřišti s umělým povrchem a při večerním osvětlení. Naše družstvo bylo celý zápas lepší a zvítězilo naprosto zaslouženě. Domácí hráči na naši branku vystřelili za celý zápas jenom jednou, a to ještě vedle. V brance dostal přednost Tadeáš Sova a měl jenom jeden problém a to s přetaženým centrem v první půlce. Už v sedmé minutě vystřelil na branku domácích Radim Chyla, ale jeho střelu domácí brankář střelu chytil. Ve 13. minutě vyslal Lukáš Matyska krásnou přihrávku na Radima Chyla. Ten se v šestnáctce uvolnil a následně byl sražen. Nařízený pokutový kop ale Lukáš Matyska neproměnil.

V průběhu prvního poločasu jsem ještě měli šance znovu Radimem Chylou, prudkou střelu vyslal na domácí branku Ondra Makiš, Radek Lízal a ještě jsme měli několik dalších nadějných situací. A ve 42. minutě jsme se dočkali. Lukáš Matyska našel volného Chylu, ten si v šestnáctce našel místo a kolem brankáře dal na 0:1.

Do druhého poločasu jsme nastoupili bez zraněného Pavla Imramovského, kterého nahradil Patrik Veleba. Začali jsme opět velice dobře a hned v 52. minutě nacentroval na malé vápno Ondra Makiš a tam se nejlépe orientoval R. Chyla a prostřelil brankáře 0:2. V 63. minutě dobře, ale vedle vystřelil Axamit a v 71. minutě se při střelbě z trestného kopu zranil velmi dobře hrající Tomáš Závorka. Toho nahradil Michal  Špánek a v následující minutě nádherně uvolnil Lukáše Matysku, který šel z půlky hřiště sám na brankáře. Brankáře sice překonal, ale trefil pouze tyč domácí branky. V závěru zápasu se sice pokusili domácí střídáním utkání zvrátit, ale naši hráči si již nenechali cenné vítězství vzít.

Příští utkání hrajeme opět venku v Moravském Krumlově a to v neděli 26.3.2017 v 15.00 hod.