FC Dosta Muži

Fórum

Jméno
Zpráva
David | 23:17:54 21.7.2019
Děkuji předsedovi Františku Čechurovi za jeho odpovědi, za zhodnocení současného stavu klubu, a toho, že se ujal v předsednické funkci pomoci bystrckému fotbalu. 
Nicméně si neodpustím dvě poznámky. Ta první se týká podpory městské části Bystrc. Dodnes jsem nepochopil a nedokáži si vysvětlit, proč městská část dlouhodobě dokládá takový nezájem o fotbal. Dnes už pomalu neznám fotbalový klub, ať už v MSFL, divizi nebo krajském přeboru, kde by obec či město nepodporovalo fotbal! Bystrc je léta ojedinělou vyjímkou, a je mi záhadou, proč tomu tak je, a proč se radní v Bystrci po mnoho let k fotbalu takto staví. Nerozumím tomu asi nejen já, ale mnoho příznivců fotbalu v Brně a Bystrci. Tedy zcela přesný opak toho, jako je tomu třeba na druhém konci Brna, v Líšni, kde radnice dlouhodobě finančně pomáhá fotbalovému klubu skoro se vším, včetně budování tribuny a stadionu, rekonstrukcemi.
A možná, že to byl jeden z důvodů, proč se pan Ing. Jankůj a jeho firma SDS Exmost rozhodl ukončit svoje sponzorství klubu, když viděl, že chod oddílu táhne v podstatě sám, že se skoro nikdo další nepřidá, nezájem a podpora radnice v Bystrci je chabá. Čili je to otázka k zamyšlení, co by se pro zlepšení vztahů, potažmo získání zájmu a podpory ze strany MČ dalo udělat, a navázat vztahy.
Druhá moje poznámka směřuje k areálu stadionu. Bohužel, po odchodu pana Procházky před lety, za kterého se na stadionu alespoň něco vybudovalo, tak ten areál, včetně správní budovy očividně chátrá (chybí nátěry, vydrolený beton, výmalba, úklid a pod.) Chápu, že je to i vinou toho, že stále chybí správce areálu, ale pokud se neinvestují prostředky alespoň na drobnou údržbu a rekonstrukce, a místo vylepšování stadionu se spousta věcí naopak zanedbává, tak to pak podle toho vypadá, a na takový neudržovaný stadion dnes moc lidí chodit nebude. Je to obdobné, jako když někdo neudržuje rodinný dům. Ten vám to také vrátí, budou se kupit závady, a pokud se problémy neřeší, odkládají se, a další naopak příbývají, tak to pak v konci stojí víc a víc peněz.
Ilja | 15:40:13 18.7.2019
1. pol.: Mykytjuk - Pohanka, Handl, Solanský, Krajča - Knoth, Veleba, Krejčí, Vodák - Pavlík, Kratochvíl
2. pol.: Roblík - Pohanka, Mezera, Solanský, Krajča - Gračanin, Kocman, Krejčí, Prokopec - Bílý, Kratochvíl
Ilja | 14:02:00 18.7.2019
Gól dal Vojtěch Vodák. Sestavu zkusím zjistit, ale nevím, jestli je ze zápasu nějaký zápis.
Stefan | 13:28:08 18.7.2019
Sestava góly by šlo zjistit?děkuji za info
Ilja | 12:36:21 18.7.2019
Dosta Bystrc - Svratka 1:1 (1:0)
Franta Čechura | 15:01:42 17.7.2019
Dobrý den všem přátelům bystrckého fotbalu. Na základě Davidova přání Vám napíšu pár informací o sobě i o mých plánech do budoucna. Jsem vystudovaný strojař, ale po revoluci jsem začal podnikat v polygrafii a to dělám dodnes. Fotbal je moje celoživotní láska a až na období na sklonku kariéry, kdy jsem hrál za SK Žebětín, jsem hrával pořád za Bystrc. Končil jsem pak za staré pány Bystrce, myslím
v roce 2013, takže tu mám odehráno asi 45 let.

Kamarádi mě delší dobu přemlouvali, abych vstoupil do výboru a trochu tomu pomohl. Nakonec jsem se nechal
přemluvit. Do výboru jsem přišel v době, kdy situace nebyla příliš radostná. V A-týmu jsme měli čtyři vlastní hráče, ostatní byli na hostování, v mládeži jsme měli problémy s trenéry a malou základnou a velmi nás trápil nedostatek hracích ploch. Proto jsme v té době stanovili tři hlavní priority:1. Stabilizovat kádr A-týmu, na čemž se stále ještě pracuje. O změnách v kádru Vás budeme informovat v článku. 2. Zlepšit chod mládežnických mužstev, což se také podařilo i díky Igoru Kosovi, který se stal šéftrenérem mládeže, a podařilo se mu vhodně doplnit k mužstvům kvalitní trenéry. Navíc s nimi pravidelně dělají nábory do přípravek a dětí stále přibývá. A za velmi pozitivní považuji, že od loňského roku pod vedením Dušana Kokty začal velmi dobře fungovat náš dorost. 3. Vybudování dalších hřišť, bez kterých prostě nebylo možné dále fotbal v Bystrci rozvíjet. Mnoho našich předchůdců se snažilo udělat trávu na Kníničkách, ale nikdy se jim to nepodařilo. My jsme nakonec problémy s pozemky vyřešili a vybudovali druhé
travnaté hřiště. Na všem, co se podařilo, má zásluhu celý výbor, ale nejvíce určitě minulý předseda Max Směja, který té práci věnoval ohromné množství času a bez kterého by se to vše asi nepodařilo. Kromě toho se v letošním roce
bude za brankou místo parkoviště budovat minihřiště s umělou trávou. Na tuto investici máme již zajištěnu dotaci z Města Brna.

A ještě nějaké vize do budoucnosti. Co se týče A-mužstva, rádi bychom, aby základ tvořili hráči, kteří mají k Bystrci nějaký vztah (samozřejmě pouze s Bystrckými to nepůjde) a v posledním přestupním termínu se nám to docela podařilo. Rádi bychom se samozřejmě časem vrátili do divize, kam Bystrc určitě patří. Vše ale záleží na financích. Před třemi lety skončil náš hlavní sponzor SDS Exmost a
nahradit ho není jednoduché. Shánění sponzorů se intenzivně věnuji a přivítám každou iniciativu. Dalším naším cílem je, aby naše mládežnická mužstva postoupila minimálně do krajského přeboru a lépe až do divize, to však je také běh na dlouhou trať. No a poslední věc, časem znovu vybudovat halu, která již v minulosti v Bystrci stála. Pokud Vás ještě něco zajímá, rád Vám odpovím.
Ilja | 10:26:37 15.7.2019
Dobrý den, Zbrojovka nás požádala o pomoc, jde o placený pronájem hřiště. Neviděli jsme důvod jim nevyjít vstříc, stejně jako například loni Medlánkám, které u nás také hrály svoje zápasy. Nakonec i Bystrc historicky využívala jiná hřiště, když potřebovala.
David | 0:11:35 15.7.2019
Dobrý den. Jaký je smysl toho, že své divizní zápasy bude hrát Zbrojovka B zrovna v Bystrci? Dále bych poprosil, zda-li by se nám zde mohl představit nový pan předseda, Ing. Čechura, kterého asi nikdo moc nezná, čím se zabývá, jaké má plány, cíle, vize, úpravy a nutné opravy stadionu, zda-li je v brzké době možný návrat klubu do divize, a pod. Děkuji!
Ilja | 18:43:40 12.7.2019
Zítřejší zápas se Svratkou byl kvuli počasí přesunut na středu 17. 7. v 18:00 v Bystrci.
Ilja | 10:30:49 18.6.2019
Dobrý den všem. Ano, budeme hrát krajský přebor. Plán pro příští sezóny je především stabilizovat kádr mužů, aby každý rok nedocházelo k hromadným odchodům, plus bychom chtěli stavět především na hráčích se vztahem k Bystrci. Trenérem zůstává p. Januszica. Včera také proběhly změny ve vedení klubu, novým předsedou se stal František Čechura, místopředsedou Igor Kos a novými členy výboru jsou Ilja Kašík, Jiří Zlatníček, Andrzej Wiacek a Ondřej Lavický. Ve výboru dále nebudou pokračovat pánové Směja, Dospiva a Pernica.
Jura | 20:29:27 17.6.2019
Ahoj, budete v nové sezoně hrát v krajském přeboru?
Fanousek fotbalu | 19:14:53 17.6.2019
Dobry den .Fotbal po Brnenskem okrese sleduju uz nejakou dobu a musim rict ,ze takoveho trenera jakeho ma Dosta sem nikde nevidel.Tento trener ma neuveritelne negativni pristup k hracum a jen svim vyjadrovanim je nuti hrat pod tlakem ,coz neni nikdy dobre .A hraci pod takovym trenerem nemuzou mit motivaci a chut hrat .V nekterych zapasech kluci nehrali vubec spatne ,ale slo videl ze prvni gol je srazil az moc psychicky dolu.Pokud trener nadava hracum do zebraku atd co sem slysel tak to je uz opravdu moc.Nevim co se v Doste bude dit behem leta ,ale vedeni by melo zacit u vymeny trenera a dat muzstvu novy impulz.Cloveka ktery vyznava moderni fotbal ,ktery bude mit lepsi komunikaci s hraci a da hre pravou tvar coz sem u kluku nevidel i kdyz si myslim ze na to aby predvadeli lepsi fotbal urcite maji.Drzim palce Doste a verim ze vedeni udela vic spravnych kroku aby vratili Bystrci ztracenou hrdost.Hodne stesti.
Ex | 20:33:15 13.6.2019
Dobry den, jaky je prosim plan pro budouci sezonu pro A muzstvo? Jaci hraci (uroven) byste chteli aby do tymu prisli, jaky je cil na dalsi sezonu? Budete nejakej hrace oslovovat? Kdo bude trenerem? Kdy zacina priprava?
Filip Player | 15:25:54 3.6.2019
Pokud trenér opakovaně řekne novinářům do Deníku, že většina hráčů nemá ani na 1.A třídu, tak potom mi to promiňte, ale takové hráče FC Dosta Bystrc v momentální situaci opravdu nepotřebuje! A jelikož trenér Janusicza je zkušený, dlouholetý trenér, má na hráče odhad, tak je to bohužel krutá pravda a realita. A pokud zde někdo chce opět namítat, že za ten stav může předseda Směja, tak si vážení vzpomeňte, v jaké situaci přebíral klub po panu Janoščínovi, kdy náprava škod nebyla otázka dvou, tří, či pěti let, ale horizontu až 10-ti a více let!!!
Hráč | 10:52:31 3.6.2019
Přijď do kabiny a řeknu ti své jméno;-)

Obviňovat hráče, že prodávají zápasy je hnus... z vysledku máme jenom ostudu...zadny prospěch. Nikdo nechce prohrávat a už vubecnne takhle. 

Neřekl bych vůbec, že nám to je jedno. Jen děláme chyby, nedáváme góly. 
Nemáme na to. 
| 1 | 2 | 3 | ... | 14 |
zobrazit další příspěvky

Příští zápasy

středa 24.7 - 18:00
vs. Sparta Brno

Poslední zápasy

neděle 16.6 - 16:30
vs. Velká Bíteš

Kalendář

červenec 2019
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031