26. 03. 2017 - Moravský Krumlov

27.3.2017 - Petr

Když se v zápasu vše daří a vyhraje se, bere se vše jako normální a samozřejmé. Když se ale nedaří, když se nedaří nahrávky, jsme všude pozdě, trefují se tyčky, nedaří se standartní situace a přesto se vyhraje, tak to svědčí o charakteru mužstva. A takový byl náš zápas v M. Krumlově. Na velice měkkém a nerovném terénu se prakticky celému mužstvu nedařilo, ale důležitý byl konečný výsledek. Zhruba do poloviny poločasu byli oba brankáři prakticky zbyteční. Až do 28. minuty. To udělala naše obrana v šestnáctce hrubou chybu. Centr na volného hráče a domácí vedli 1:0. Potom jsme se začali přece jenom probouzet. Ve 30. minutě uvolnil Radima Chyla Honzu Urbana, ale ten netrefil z dobré posice branku. Potom následovala několik našich standartních situací a po jednom z rohů trefil Axamit hlavou tyč domácí branky. To bylo ale z naší strany vše.

Druhý poločas jsme zahájili prudkou ranou Lukáše Matysky, kterou ale domácí brankář kryl. Naše hra se sice o moc nezlepšila, ale mužstvo nastoupilo s daleko větší odhodlanosti a s chutí jednoho každého napravit nezdar druhého. Po rohu zahrávaného Urbanem v 73. minutě jsme vyrovnali dorážkou Michala Axamita. Za dvě minuty jsme se dopustili další chyby. Domácí rychle rozehráli z vlastní půlky, nepohlídali jsme naší levou stranu a před brankářem zůstal volný opět volný domácí hráč – 2:1. Naštěstí jsme brzo vyrovnali. Urban zahrál trestný kop, míč vrátil před branku Petr Svoboda a tam hlavou překonal brankáře domácích Samuel Ďuriš 2:2. Domácím začali docházet síly a my jsme začali mít stále větší převahu. Ještě nám zatrnulo v 82. minutě po nejistém zákroku našeho brankáře. A v 88. minutě to na konec přišlo. Po kombinaci na levé straně mezi Matyskou a Makišem posledně jmenovaný odcentroval a tam nabíhali jak domácí, tak naši hráči. Míč ale prošel až na zadní tyč a tam dorazila balon do domácí branky Honza Urban. V poslední minutě ještě své předchozí zaváhání napravil Tadeáš Sova a výborným zákrokem zachránil naše vítězství.

Chtěli bychom pozvat naše příznivce na příští neděli 2.4.2017 v 15.30 hod. To na našem hřišti u Svratky přivítáme Vojkovice.