17. 05. 2017 Zápas s Ivančicemi

19.5.2017 - Petr

Fotbalové pravidlo říká – dva zápasy po sobě na domácím hřišti se nevyhrávají -. A s mužstvem s Ivančic platí ještě jedna věc. Na hřišti Ivančic pravidelně vyhráváme, a to i dost vysoko (před rokem 0:5, loni na podzim 1:4) a doma zase pravidelně prohráváme. Ale tentokrát žádné z těchto pravidel neplatilo. Do 15. minuty se na hřišti prakticky nic nedělo. Obě mužstva asi zaskočilo horko, a tak se nikomu moc do útočení nechtělo. A ve stejném duchu se nesl celý poločas. V 17, minutě měli za sebou šanci Chyla s Axamitem. Ve 25. minutě velice dobře vystřelil hráč hostů Pekáč, ale Krafek se ukázal ve velice dobtém světle. Z ospalosti poločasu vynikla kolmice Matysky, kterou chladnokrevně využil Chyla 1:0. Potom ještě Lukáš Matyska provedl velice dobrý obranný zákrok, při brejku hostů a šlo se do kabin.

Druhý poločas byl o něčem jiném. Hosté začali běhat, zrychlili přihrávky a naši hráči nevěděli, kde jim hlava stojí. Hosté si vypracovali pět čistých gólových příležitosti, ale naštěstí využili jenom jednu a to ještě zase u ofsajdu. Za naší obranou zůstal v 57. minutě Jacko a nedal Krafekovi šanci. Hned v 60. minutě nastřelili hosté břevno. Celý poločas jsme se báli o výsledek a byli rádi za remízu, která by byla i spravedlivá. Ale přišla 91. minuta. Faul na unikajícího Chylu a vyloučení stopera hostů Ryšky. Chyla musel pro zranění střídat a na hřiště přišel Marušinec. Jeho první dotek s míčem byla výborná ulička na Matysku. Ten unikl zkoprnělé obraně hostů  a bylo to 2:1. A velice slabý rozhodčí ukončil zápas.

V neděli 21.5. 2017 nás čeká další brněnské derby v Bohunicích v 16.30 hod.