Podzim jsme zahájili výhrou v Bučovicích

14.8.2017 - Petr

Na začátku zápasu již ve druhé minutě jsme mohli pohrávat. Po rohu domácích zachránil Honza Herink tutovku domácích. Ale to byla taky jediná příležitost domácích v prvním poločase. Postupně jsme začali přebírat otěže zápasu a dosažený jeden gól byl velice chabým vyjádřením naší herní převahy. V 6. minutě střílí Lízal vedle, v 15. minutě centr Lukáše Matysky střílí Makiš hlavou vedle a v 25. minutě opět centr Matysky na Makiše a ten mění skóre na 0:1. Oba dva patřili tentokrát mezi naše nejlepší hráče. Potom jsme měli dále šance ve 29. minutě Ovčačíkem, ve 30. opět Ovčačík střílí vedle a ve 36. Radim Chyla nepřehodil brankáře. Obrovskou šanci jsme měli Honzou Urbanem z trestného kopu, ale zahrál ho mizerně.

Ve druhém poločase jsme opět kontrolovali hru a domácí jsme k ničemu nepustili. V 56. minutě Matyskuv trestný kop vyrazil brankář na roh a ten následně zahrávaný Makišem využil hlavou Ovčačík 0:2. I nadále jsme měli několik velice dobrých příležitostí 2x Chylou, Urbanem, Makišem, ale uklidňující branka nepřicházela. A jak to tak bývá, po naprosto zbytečném faulu následném trestném kopu domácí snížili 1:2. Naprosto jsme si konec zápasu zbytečně zkomplikovali. Trenér Danihelka začal následně střídat a tak jsme konec zápasu již udrželi. V jiném zápasu by se nám to, ale nemuselo vyplatit. Ale první zápas v soutěži, na cizím hřišti, v nové sestavě, ale výhra se počítá.

Za týden nás čeká první brněnské derby a to zápas na domácím hřišti 20.12.2017 v 16.30 hod s Bohunicemi.