10. 09. 2017 SK Olympia Ráječko

11.9.2017 - Petr

A tentokrát náš nejméně oblíbený soupeř - Ráječko

Mnozí z vás si možná pamatují na podzimní zápas, který jsme s Ráječkem prohráli na domácím hřišti s dnešním soupeřem 2:6. Tentokrát jsme hráli opatrněji, ale přesto je třeba přiznat, že hosté měli převahu a jenom díky výborným zákrokům Honzy Herinka byl poločasový výsledek 0:0. V osmé minutě, ve dvacáté minutě zachraňoval Petr Svoboda, ve 25. minutě další šance hostů a ve 43. minutě opět gólovka Ráječka. To jsou jenom ty největší příležitosti, které hosté nevyužili. Na naší straně jenom Chyla v dobré pozici špatně nahrál na Lízala a dobrou akci předvedli Urban s Chylou ve 30. minutě, která rovněž nepřenesla změnu skóre.

Hned na začátku druhé půli vyměnil trenér dva naše hráče. Přišli Tomáš a Matyska. Naše hra se zrychlila a začali jsme mít mírnou převahu. Ale jak to bývá. Po jednom z mála útoků hostů a jejich rohu se v 62. minutě hlavičkou prosadil Sehnal 0:1. Trenér opět vystřídal dva hráče a na hřišti se poprvé objevil Doležal a do obrany přišel mladík Zatloukal. Začali jsme hrát na tři obránce a Petr Svoboda přešel do útoku. Postupně jsme začali mít v útoku výškovou převahu, ale naše brankové příležitosti vznikaly velice těžko a lopotně. Začalo lehce pršet a po akci přes Doležala prudce nacentroval Chyla a po chybě Keprta Svoboda poprvé překonal brankáře hostů 1:1. Následně byl za hrubý faul na Chylu vyloučen hostující Sedlák. Rozhodčí nastavoval tři minuty a ty jsme využili k dosažení vítězné branky. V poslední minutě si dobře zpracoval míč před brankou hostů Radim Chyla a nahrál opět Petrovi Svobodovi. Ten levou nohou prostřelil vše před ním – 2:1. A rozhodčí ukončil zápas.

Protože oba dnešní soupeři byli společně vylosování i do druhého kola poháru, bylo toto utkání i pohárové. Takže postupujeme do třetího kola.

V sobotu hrajeme opět derby a to se Svratkou na jeho hřišti v Komíně. Utkání začíná v sobotu 16.9.2017 v 15.30 hod.