16. 09. 2017FC Svratka Brno

20.9.2017 - Petr

Zápas, který se musel divákům velice líbit

Na malé hřiště nováčka jsme jeli s očekáváním kvalitního zápasu. A to se taky potvrdilo a diváci si přišli na své. Po celý zápas drobně pršelo a zápas se tak hrál na podmáčeném a velice nerovném terénu. Lépe začali utkání domácí hráči, kteří veškeré herní situace řešili jednoduchým dlouhým nákopem před naší branku. Byli rychlejší, důraznější a využívali své výškové převahy. Ve třetí minutě jsme sice měli dobrou šanci Makišem, ale většinou jsme byli zatlačení do defenzívy a hasili šance domácích. V desáté minutě měl hodně práce Herink po dělovce Hansla. Ve třicáté minutě jsme nechali asi 25. metrů od branky zpracovat míč Živného, Herink byl více z branky než bylo zdrávo a prohrávali jsme 1:0. Překvapivě jsme ale neklesli do kolen a od tohoto času jsme začali přebírat hru do své moci. Lízal dal hlavou vedle a taky Urbanova rána ještě minula branku.

Druhý poločas jsme začali zlepšenou kombinaci, výrazně lepším pohybem a po kolmici od Svobody na Chylu a jeho ráně dorazil už ve 49. minutě míč do branky domácích Urban 1:1. V 51. minutě vystřelil dobře Svoboda, ale vedle. V 57. minutě měli šanci domácí, ale Partyš na Herinka nevyzrál. Hra se přiostřila a faul na Herinka Zavřelem volal víc než jenom po žluté kartě. V 60. minutě unikl po levé straně Ovčačík a jeho dobrý centr minuli dva naší dobíhající hráči. V 64. minutě chyboval jinak velice dobře hrající Svoboda a domácí využili vzniklého závaru Pechou a znova jsme prohrávali 2:1. Naštěstí hned v 69. minutě vystřelil Honza Urban a Radim Chyla byl na správném místě 2:2. Velkou šanci měl následně Matyska, ale neproměnil. Svoji chybu napravil v 80. minutě. Nádherně nacentroval na hlavu Chyly a poprvé jsme vedli 2:3. V 85. minutě kopali domácí trestný kop a kolem špatně postavené zdi dosáhl vyrovnání opět Pecha. A tak utkání skončilo dělbou bodů – 3:3. Je nutno přiznat, že minulý týden jsme nebyli na hřišti lepší a vyhráli jsme. Tentokrát jsme celkově měli více brankových příležitostí, fotbalově jsme domácí lehce převyšovali, ale na tři body jsme nedosáhli.

V neděli 24.9.2017 hrajeme na domácím hřišti 15.30 hod s Boskovicemi. A pokud počasí dovolí, tak máme na středu 20.9.2017v 16.30 hod naplánovaný přípravný zápas na hřišti Slovanu Brno.