08. 10. 2017 FC Sparta Brno

11.10.2017 - Petr

Derby se Spartou Brno

Už se to opakuje stále dokola. Dva venkovní zápasy-dvě výhry. Další zápas doma s mužstvem ze spodní části tabulky – opět prohra. Tyto výkony jsou již na vážné zamyšlení, zda toto mužstvo je schopno či ochotno změnit svůj přístup k reprezentaci oddílu. A nejde jen o porážku. Jde taky o to, že nás prakticky všechna hostující družstva přehrávají. A stejné to bylo i včera. Je pravda, že naše první obdržena branka by mohla soutěžit o gól měsíce. Ale už v 10. minutě jsme dostali branku a mužstvo šlo do kolen. Je taky pravda, že po trestném kopu Matysky se dobrých třiceti metrů a chybě brankáře Prachaře jsme vyrovnali, ale jinak hráli hosté, kteří byli přesnější, techničtější a věděli co chtějí hrát. Měli jsme sice pár náznaků, ale ty ke vstřelení branky nevedly. A to jsme měli ještě štěstí, že rozhodčí zákrok Herinka neposoudil jako penaltový. Sice v poslední minutě prvního poločasu trefil Urban tyč hostující branky, ale z této standartní situace se mělo rozhodně vytěžit více.

Do naší branky musel nastoupit, po zranění Herinka, náš nový brankář Bogĺarský. Ve 47. minutě se uvedl velmi dobrý zákrokem, ale následující roh již dopadl špatně. Po několika hlavičkách a špatné obranné činnosti všech našich hráčů, to bylo 1:2. Naše družstvo znervóznělo a následujících 25. minut se hrálo prakticky před naší brankou. Naštěstí znova neuhodilo a pomalu jsme začali zvedat hlavu a věřit v obrat v zápase.  Dobře vystřelil Svoboda, Ovčačík byl o krok u míče později, Chylova hlava nenašla svůj cíl a těsně před koncem Urban místo nahrávky zbrkle vystřelil. A tak následoval trest. Hostující Loprais v 87. minutě obešel postupně tři naše hráče, a nakonec i brankáře 1:3. Rozhodčí nestavil ani minutu. A bylo by to asi zbytečné.

Další zápas hrajeme na hřišti v Ivančicích. Utkání se bude hrát ve sobotu 14.10.2017 v 15.00 hod.