04. 11. 2017 TJ TATRAN Rousínov

6.11.2017 - Petr

Tři poslední zápasy, devět bodů a skóre 12:4

Za nádherného počasí a velice malé návštěvě jsme sehráli vítězný zápas s Rousínovem. Po několika nepovedených zápasech na domácím hřišti se malé návštěvě ani nedá moc divit. A objektivně je třeba přiznat, že tentokrát prohrálo lepší mužstvo. Ale je třeba rovněž objektivně přiznat, že tak bojovný a obětavý výkon jsme od našich hráčů dlouho neviděli. Nehnali jsme se do bezhlavého útočení a dobrých dvacet, dvacet pět minut jsme jenom běhali a snažili se velmi dobrým hostům zabránit v docílení branky. V 10. minutě jím namazal Ovčačík, střela vedle branky. Hosté měli několik rohů, závarů u naší branky, ale měli jsme štěstí a hosté některé akce zakončovali zbrkle. A po jedné z našich nemnoha akcí ve 33. minutě dobře zakombinovali Matyska s Lízalem, který výborně nahrál Chylovi a ten se nemýlil 1:0. Lízal se snažil ještě jednou ve 43. minutě uvolnit opět Chylu, ale hosté byli pozorní.

Ve druhém poločase se obraz hry mnoho nezměnil a hosté nás stále stačili k naší brance, ale tentokrát měl opět svůj den brankář Herink. V 50. minutě nádherně vyrazil trestný kop Ličky, po zaváhaní Tomáše hráč hostů Líznar těsně minul pravou tyčku naší branky, v 57. minutě prudkou střelu Dvořáka Herink opět vyrazil. V 67., 70. a v 83. minutě měli hosté vyložené situace ke vstřelení branky, ale obětavost našich bránicích hráčů zabránila nejhoršímu. Z naší strany je možno mluvit jenom o možnosti Svobody, byl ale v ofsajdu, a úniku Chyly, který ale nebyl dotažen ke kýžené brance. Tak jak se blížil konec zápasu, tak se zvětšoval tlak hostů, ale i naše možnosti chodit do otevřené obrany. V 88. minutě šli naši tři hráči na jednoho bránícího, ale Lízal místo nahrávky zbrkle vystřelil vedle. V první minutě nastavení unikli Matyska s Urbanem a ten udělal kličku i brankařovi a bylo to 2:0. Konec pro nás šťastného zápasu.

Naše družstvo skončilo po podzimní části na druhém místě, Radim Chyla je nejlepším střelcem krajského přeboru, ale odstup na první Lanžhot je sedm bodů. Mužstvo bude ještě měsíc trénovat na umělé trávě v Medlánkách, kde rovněž zahájí 11.1.2018 zimní přípravu na jarní část.