Začala jarní část sezony 2017-2018

3.4.2018 - Petr

Naše družstvo začalo krajskou soutěž až třetím jarním kolem. K vůli počasí a špatným terénům nám byla první dvě kola odložena. A začali jsme hned na horké půdě v Bosonohách. Na úvod je třeba se zmínit, že jsme doposud žádné utkání u našich dnešních soupeřů nevyhráli. Dále je třeba říci, že utkání bylo tvrdé, ale z obou stran naprosto férové.
Domácí, kteří nastoupili do utkání v nejsilnější sestavě, začali náporem a hned v šesté minutě trefil Chalupský hlavou břevno. Kolem dvacáté minuty jsme ale hru vyrovnali a začali na nerovném povrchu lépe kombinovat. První střelu vyslal na domácí branku až ve 25. minutě Lízal. A hned ve 28. minutě následovala naše pěkná akce. Přesný centr z levé strany přiťukl hlavou Pelc Axamitovi a ten byl v pokutovém území sražen. Následný pokutový kop proměnil Honza Urban. V tomto čase jsme byli lepší a hned využili i druhou příležitost.
Ve 40. minutě zpracoval Zatloukal dobrou přihrávku od Lízala, přistrčil Chylovi a ten prostřelil domácího brankáře Maloně 0:2. Za dvě minuty ale střed naší obrany zaspal a nejlepší hráč domácích Burdov ve 41. upravil na 1:2.
Druhý poločas jsme zahájili velkou příležitostí Honzy Urbana. Míč mu ale uskočil a skončil těsně vedle levé tyčky domácí branky. Potom jsme domácím nabídli velkou přežitost, když naši malou domu chytil brankář Herink do rukou. Domácí ale následnou dobrou situaci překombinovali a naše obrana si oddechla. V 61. minutě nedal z jasné pozice Lízal a ještě v 66. minutě střílel z velmi dobré akce Axamit. Ale míč, na který by domácí brankář nedosáhl, šel těsně vedle branky. A od tohoto okamžiku jsme se začali bránit velkému náporu domácích, kteří kopali několik rohů a dobrých standartních situací. Ale naše obranná čtveřice s novými hráči Janíčkem a Pelcem odolala. V těchto horkých chvilkách je rovněž potřeba vyzvednout velice dobré zákroky Honzy Herinka. A to zejména ve 93. minutě, kdy domácí si již byli jisti vyrovnávacím golem.

A v neděli 8.4.2018 v 15.30 hod náš čeká první zápas na domácí půdě a to proti vedoucímu družstvu soutěže Lanžhotu.