15. 04. 2018 Ráječko

16.4.2018 - Petr

První prohra na cizím hřišti

Trenér postavil do zápasu stejnou sestavu, která končila domácí zápas s Lanžhotem a to s Matyskou v útoku místo zraněného Chyly. Je třeba ale říci, že tentokrát neměl trenér šťastnou ruku. Naší hráči vstoupili do utkání, jako kdyby se domácí hráči měli porazit sami. Prvních dvacet minut jsme si nenahráli, špatně obsazovali soupeře a jenom se štěstím jsme nedostali branku a to zejména ve dvanácté minutě, kdy ještě Herink dobře zachránil. Potom jsme sice hru vyrovnali, ale když nedáme branku ani ze situace z 22. minuty Urbanem, těžko můžeme myslet na dobrý výsledek. Hra byla oboustranně rozháraná a naši hráči nevyužili ani dva dobré brejky v samém závěru poločasu.

Druhý poločas jsme hráli po silném větru, který byl nám spíše na překážku. Naší hráči se utápěli v dlouhém držení balonu, pozdě si nahrávali a i nadále velice špatně obsazovali hráče Ráječka. V 50. minutě Herink zbytečně vyrazil míč na roh. Po rohu se míč odrazil k Gremmelovi, kterého nikdo neobsadil a jeho lehká střela zaskočila Herinka 0:1. Následně měl v 53., 56. a 59. minutě slušné příležitosti opět Urban. Ale domácí branku neohrozil. A známé nedáš – dostaneš, opět platilo. V 63. minutě zahrál domácí Sedláček trestný kop z dobrých 28. metrů. Herink střelu neudržel, obránci mu nepomohli a domácí vedli 2:0. Trenér poslal na hřiště tři čerstvé hráče a Svobodu do útoku. K ničemu to ale nevedlo. V 81. minutě fauloval Gryc, jako poslední hráč Lidmilu. Obdržel červenou kartu a z následné penalty Sedláček dokončil naši pohromu 3:0. Výsledek je ale pravdivým obrazem naší hry a výkonu některých hráčů. Domácí měli větší chuť po vítězství a taky si ho plně zasloužili.

V neděli 22.4.2018 uvítáme na našem hřišti od 16.00 hod družstvo z Komína – Svratku Brno.