22. 04. 2018 Derby se Svratkou

26.4.2018 - Petr

Po zápasu v Ráječku udělal trenér několik změn v sestavě a ty se osvědčily. Utkání se pomalu dostávalo do tempa, ale naše družstvo začalo mít postupně dobrou kombinací převahu. Měli jsme několik standartních situací a kopali několik rohů. A po jednom z nich a dobrém zahrání Urbanem si na něj naskočil v 18. minutě Janíček, svou první brankou v Dostě  a hlavou překonal Crhana 1:0. I nadále jsme hráli na polovině hostů a po faulu na Axamita jsme kopali s 25. metrů trestný kop. Míč perfektně zatočil kolem postavené zdi Honza Urban a ve 24. minutě to bylo 2:0. Potom jsme polevili a hosté ovládli druhou část první půle. Ve 28. minutě trefil Bábeľa tyč a po chybě ve středu obrany se vyznamenal Herink. V 36. minutě minul naši bránu z dobré pozice Hansl a hned z následné akce hostů zachraňoval na brankové čáře za Herinka Pelc. Rozhodči rozdal v první půli několik žlutých karet a naši hráči si po posledním zvuku jeho píšťalky hlasitě oddechli.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu tak, jak první skončil. Hosté ještě víc otevřeli hru a zle nám zatápěli. Sice nám tím nabízeli šance k protiútokům, ty jsme ale vlastní nepřesností nevyužili. Je třeba přiznat, že se rychlé tempo první půlky a velké vedro na naších hráčích podepsalo a velice těžko jsme odolávali útokům hostů. A jeden z velice dobrých dnů měl náš brankář Herink. Hostující hráč Zavřel v 15. minutě druhé půle, opět Hansl ve 23. minutě, Sznapka ve 29. a zejména Svensson ve 33. měli možnost dosáhnout branky. Ale vše jsme ubránili. Potom ale ve 35. minutě vyslal dlouhým pasem Urban Axamita a ten našel přesně před brankou Jakuba Krejčíře 3:0. A tak se zapsal do listiny střelců náš další nový hráč v našich barvách. Když budeme hodnotit celý zápas, tak hosté nebyli horší, ale tentokrát jsme šli za vítězstvím odhodlaněji a využili vypracované příležitosti.

Již tuto středu 25.4. 2018 zajíždí naše družstvo do Rousínova kde zápas začíná v 16.30 hod.

A v sobotu 28.4.2018  hrajeme další  mistrovské utkání v Boskovicích v 16.oohod.