28. 04. 2018 Boskovice

2.5.2018 - Petr

Zasloužená výhra

Ke stále zraněnému Radimu Chylovi se přidali po zápase v Rousínově Petr Svoboda a Honza Herink. Místo Svobody se do obrany vedle Janíčka postavil poprvé na jaře od začátku zápasu Gryc. A nezačali jsme šťastně. Hned po rozehrání domácí zahráli dlouhý balon přes naší pravou stranu, kde zaběhl Stara a přenesl míč na zadní tyč. Tam míč domácí vrátili před naši branku. Stopeři nepokryli Preče a bylo to 1:0. A mohlo být ještě hůř. Obrovskou šanci nevyužil ve 4. minutě Kolář. Až kolem patnácté minuty jsme začali zvedat hlavu a po standardce ohrozil hlavou domácí branku Gryc. Naše hra ale dostala řád a stále více jsme kombinovali na polovině domácích. Ve 31. minutě prostrčil Zatloukal Urbanovi a ten se sám před brankářem nemýlil 1:1. Domácí se pokoušeli pouze o brejky, které jsme ale dobře ubránili. Velkou šanci měl ještě naší další trestném kopu Lízal, ale situaci nevyřešil dobře. Velký vliv na další průběh zápasu měla 39. minuta. Domácí hráč Jan Stara fauloval bez míče Janíčka a byl po zásluze vyloučen.

A je třeba říci, že naší hráči této situace ve druhém poločase plně využili. Dobrou kombinací, přesnými nahrávkami a klidnou rozehrávkou nepustili domácí do žádné šance a naše možnosti jsme plně využili. Hned v 54. minutě zahrával Honza Urban roh, na který si na první tyč domácí branky naběhl Ovčačík. Špičkou kopačky změnili směr míče a bylo to 1:2. Pokračovali jsme v rozvážné hře a dobrou kombinaci jsme si vytvářeli další šance. Matyska, dnes hrající na levé obraně, dostal dlouhý pas od J. Krejčíře a po úniku k brankové čáře vrátil míč na hranici šestnáctky. Tam přepustil míč Ovčačík Urbanovi a ten stanovil konečný výsledek zápasu 1:3. Konec zápasu jsme si již pohlídali a v závěru dostali příležitost všichni náhradnici. Je třeba zdůraznit, že dobře zachytal Adam Bogľarský a zápas se velice vydařil Honzovi Urbanovi. Byl u všech našich branek.

A hned v úterý 1.5.2018 hrajeme znova na domácím hřišti od 16.oo hod a to s Bučovicemi.