06. 05. 2018 Moravský Krumlov

10.5.2018 - Petr

Vysoká výhra, ale pohoda to nebyla

Trenér udělal v sestavě oproti minulému zápasu tří změny. Místo Ovčačíka, Urbana a Zatloukala nastoupil Svoboda, Makiš a v obraně Martin Krejčíř.  Hned ve druhé minutě hlavou přestřelil Janíček a další příležitost měl Matyska. Ten byl v prvním poločase hráčem, který byl pro hostujícího brankáře Bognera největším hrozbou. Jinak byla naše hra v prvním poločase plná nepřesností, neurovnaná a bez větších šancí. A to hosté hráli ještě od 25. minuty bez vyloučeného kapitána Zelníčka. Hosté neměli taky žádné brankové příležitosti a tak skončil neurovnaný poločas bez branek.

Druhý poločas začal našim náporem a po nahrávce od Pelce přes Svobodu se dostal míč k Matyskovi a ten se sám před brankářem v 54. minutě nemýlil - 1:0. A to hosté neunesli a v 56. minutě naprosto zbytečně hrubě fauloval Staněk a hosté hráli v devíti. Následně trenér poslal na hřiště postupně Tomáše, Pohanku, Tulaydana a hra dostala větší rychlost, byla přesnější a hlavně padaly branky do branky hostů. A hlavním aktérem našich šancí byl uzdravený Svoboda, který tentokrát nastoupil místo v obraně v záloze. Nejdříve využil nahrávky od Axamita a bylo to 2:0. Následně po dobrých kombinacích po pravé straně nahrál Svoboda na gol Tulaydanovi a po nahrávce Tomášovi, který se následně ještě pěkně uvolnil to bylo 4:0.  A to ještě v 77. a 84. minutě byl sám Svoboda před brankou hostů. Ta ale byla pro něho malá. Na konec to byla jasná výhra, ale proti oslabeným hostům to měli naši hráči snazší.

V sobotu 12.05.2018 od 16.30 hod náš čeká další derby a to na hřišti Sparty v Komárově.