12. 05. 2018 FC Sparta Brno

14.5.2018 - Petr

Výhra v první minutě nastavení

Hráči obou mužstev se dobře znají a tak zápas začal opatrně. V 8. minutě jsme měli výhodu první standartní situace, kterou jsme nevyužili. A následoval dlouhý pas na naší pravou stranu, kde Loprais obešel postupně Pelce, Janíčka a kolem Svobody vystřelil 1:0. Začátek nebyl moc dobrý, ale dlouho se domácí neradovali. Ve 13. minutě Martin Krejčí rychle vhodil aut, Matyska obešel levého beka domácích a mezi nohama prostřelil Stehlíka 1:1. Naši obranu zlobil zejména Loprais a měl v prvním poločase sám dvě tři dobré akce, ale byli jsme pozornější a tak již domácí branku nedali. Naši hráči lépe kombinovali a měli míč víc na kopačkách, ale domácí byli rychlejší a jejich akce přímočařejší. Naši velkou příležitost vypracoval ve 39. minutě Jakub Krejčíř. Unikl po pravé straně až k brankové čáře a nahrál před domácí banku. Tam se snažili postupně dorazit míč tři naši hráči, ale neměli jsme štěstí a hradbu domácích hráčů neprostřelili. Ve 41. minutě se zranil Martin Krejčíř a musel střídat.

Druhý poločas ukázal, proč domácí ještě na jaře neprohráli. Prakticky jsme se nedostali do hry a zejména Lhotský s Lopraisem na levé straně nám zle zatápěli. Až do 70. minuty jsme měli několikrát štěstí a Herink prokázal svoji kvalitu. Dlouhými pasy se domácí hráči dostávali za naši obranu a v naší šestnátce bylo stále horko. Na naše hráče platili svou rychlostí, ale v zakončení nezachovali klidnou hlavu a některé akce, naštěstí, chtěli dotáhnout až do branky. Zejména Janíček zachoval přehled a platil na domácí svými zkušenostmi. V 72. minutě musel odstoupit zraněný Pelc a příchodem Gryce se začal Svoboda více vysouvat na polovinu domácích. A začali jsme mít převahu. Opět unikl Jakub Krejčíř a Matyska z blízka nepřekonal Stehlíka. Domácí brankař se znova vyznamenal při hlavičce Svobody a výborné střele Axamita. Domácí mohli rozhodnout v 88. minutě, kdy unikl opět Loprais. Herink bravurně zachránil. Ale na konec se radovalo naše družstvo. Risk trenéra s vysunutím Svobody do útoku se vyplatil. Dlouhý balon od Pohanky vrátil před branku Makiš. Svoboda trefil hlavou břevno a míč vrátil do branky opět Matyska. Zápasu by lépe slušela remíza. Ale takový už je sport. Ze hry sice museli kvůli zranění odstoupit tři hráči, ale nebyl v tom žádný úmysl a zápas proběhl z obou stran velice korektně. Za to patří oběma stranám poděkování.

V příštím zápase přivítáme na našem hřišti v neděli 20.5.2018 v 16.30 hod mužstvo Ivančic.