20. 05. 2018 FC Ivančice

21.5.2018 - Petr

Zápas s Ivančicemi na domácím hřišti

Trenér udělal v sestavě, oproti minulému zápasu, dvě změny. Místo zraněného Martina Krejčíře nastoupil poprvé v základní sestavě Pohanka a po dlouhé době, zaviněné zraněním, nastoupil v útoku Radim Chyla. Rovněž rozestavení hráčů bylo 4-3-3 a mužstvo mělo na soupeře více zatlačit. S Ivančicemi jsme měli vždy na domácím trávníků hodně problémů a moc často jsme tři body nezískali. Hosté byli pohyblivější a dělali naší obraně značné problémy. Ve 14. minutě Čožík z vyložené příležitosti vysoko přestřelil a i následné akce hostů řešila naše obrana jenom s největším vypětím. Opakovala se situace z minulých zápasů, kdy jsme špatnou kombinací umožňovali soupeři mírnou převahu. Po půl hodině hry se hra vyrovnala a v 31. minutě po nenápadném centru do Matysky se hlavou trefil Janíček 1:0. O pět minut později unikl do vápna Chyla a byl zezadu sražen. Místo vyloučení hostujícího hráče a penalty, zůstala píšťalka rozhodčího nepochopitelně němá.

I druhý poločas byl z naší strany hodně slabý a můžeme být rádi za uhájenou nulu na našem kontě. Hosté poslali na hřiště Sojku a ten mohl skóre otočit ve 47. a 58. minutě. Ale vždy byla branka pro něho malá. I nadále pohyblivější hosté dobývali naší branku a můžeme děkovat Herinkovi za tři body. Měli jsme sice několik pokusů o protiútok, ale častou nepřesností a pozdní přihrávkou jsme žádnou akci nedotáhli do úspěšného konce.  A tak se štěstím zůstaly tři body doma, ale jak se říká, na to se již anglická královna ptát nebude.

Další zápas nás čeká v sobotu 26.5.2018 v 16.30 hod na hřišti stále se lepšících Vojkovic.