26. 05. 2018 SK Vojkovice

31.5.2018 - Petr

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne…….

Vítězná se sestava se nemění a tak po dlouhé době neměl trenér problém se sestavou. Zápas neměl od začátku velké tempo, ale naší hráči si vypracovali několik rohů, které ale byly velice špatně kopnuty ať Urbanem či Matýskou. Domácí se dostali do první vážné šance až v 17. minutě. A hned mohlo být zle. Obrana váhala s odkopem a domácí Gerlinger trefil hlavou břevno naší branky. Na naší straně sice přibývaly rohy, ale pořád jsme si nevypracovali žádnou šanci. První vlaštovka lepší hry se objevila ve 25. minutě, kdy Krejčíř si narazil s Lízalem a křížnou střelou minul branku. Ve 31. minutě tvrdě vystřeli ze třiceti metrů Urban, ale domácí brankář byl připraven. Ve 39. minutě se rozhodl Svoboda k průniku na polovinu domácích a vyslal do uličky Urbana. A ten se nemýlil 0:1. Tak i skončil první poločas, kdy jsme šli zaslouženě do vedení.

Do druhého poločasu již nenastoupil Chyla. Do útoku se posunul Matyska a na hřiště přišel Tomáš. Ten na levé straně zálohy ukázal, že je velice platným hráčem a několika dobrými přihrávkami vyslal do úniku jak Matysku, tak i Urbana. V 54. minutě jsme konečně kopli dobře roh Urbanem. Ten našel hlavu Svobody a před brankou míč uklidil do branky nehlídaný Lízal 0:2. V 55. minutě ukázal své umění Herink, kdy kryl samostatný únik Gerlingera. Následoval opět dobrý roh Urbana, ale hlavička Janíčka šla těsně vedle. V 72. minutě zaspala celá naše levá strana obrany, kterou prošel domácí Houdek a nedal Herinkovi šanci 1:2. Hned v další minutě zabránil Axamit další pohromě. A další minuty rozhodly o tom, že nedovezli domů jinak zaslouženou výhru. Samostatné úniky Urbana, Axamita a 2x Matysky jsem svou laxností, či nepřihrávkou na lépe postaveného spoluhráče nevyužili a tak přišel trest. V 90. minutě nepokryl Svoboda nejlepšího jarního střelce domácích Poláčka a ten hlavou vyrovnal. Škoda, že naši nejzkušenější hráči nevyužili svých kvalit ve prospěch celého kolektivu.

Teď nás čeká ve středu 30.5.2018 v 18.oo hod odložený zápas v Bohunicích a v neděli přivítáme doma v 16.30 hod poslední mužstvo soutěže Veselí na Moravě.