03. 06. 2018 FC Veselí nad Moravou

12.6.2018 - Petr

Zápas svátečních střelců

Kdyby mužstvo z Veselí na Moravě na našem hřišti vyhrálo, mohlo ještě myslet na záchranu. Ale to naše družstvo nepřipustilo,  zaslouženě vyhrálo a hosty na 90% odsoudilo k sestupu. Ze sestavy vypadl Svoboda, Tomáš, Urban a Chyla, ale vrátil se Axamit a poprvé dostal příležitost od začátku zápasu Tulaydan. A ukázal, že byl opomíjen neprávem. A to nejen kvůli vstřeleným brankám. Zápas neměl sice vysoké tempo, ale naši hráči měli od začátku zápasu převahu a bylo jenom otázkou času, kdy se změní výsledek. Ve 24. minutě si vyměnili míč Lízal s Matyskou, který následně tvrdě vystřelil. Hostující brankář míč neudržel a Tulaydan stál na správném místě 1:0. Velice dobrou příležitost měl s chutí hrající Lízal, opět tvrdě vystřelil Matyska a Zatloukal nastřelil břevno. Těsně před poločasem zahrál špatně malou domů Symerský a Tulaydan toho chladnokrevně využil 2:0. A kdyby v poslední minutě lépe nahrál Makiš, mohl Tulaydan docílit třetí branky. Ještě z protiútoku střílel hlavou volný Linek, ale Herink byl na místě.

Druhý poločas byl velice podobný prvnímu. Zahrávali jsme několik rohů a hosté se jenom bránili. Taky se ukázalo, že místo Matysky není v útoku, ale v záloze. V 61. minutě vyslal do uličky Lízala a ten lehce zvýšil na 3:0. Za dvě minuty kopl přesně roh opět Matyska a odražený míč vrátil do branky Zatloukal. O výsledku bylo rozhodnuto, a tak se hrálo více méně jenom z povinnosti. A naší již laxní hry a následné nepozornosti využil Joch a upravil výsledek zápasu na 4:1. Ve dvou zbývajících kolech jedeme příští neděli do Mutěnic a jarní část soutěže zakončíme doma s Moravskou Slavií. O termínu zápasu se bude ještě jednat.