Moravský Krumlov - Dosta Muži A 5:4 (1:1)

Krajský přebor - neděle 27.10.2019 - Moravský Krumlov

30.10.2019 - Ilja

Branky: 7., 58. a 62. Bogner, 71. Zelníček, 72. Bittner - 13. Kocman, 55. Gaži, 80. a 82. Kratochvíl

ŽK: Kocanda, Rozmahel - Buriánek 2, Juříček 2, ČK: 52. Buriánek, 65. Juříček

Rozhodčí: Kosička - Hanák, Laštůvka, Delegát: Koráb

Diváků: 130

Krumlov: Šnepfenberg - Rozmahel, Zelníček, Bittner (77. Žitka), Čaněk, Bogner (92. Lichý), Sobotka (88. Ondráček), Staněk (72. Adamík), Kocanda, Tuza, Jursa, Trenér: Bohdan Ryšavý

Dosta: Mykytjuk - Pavlík (76. Marušinec), Buriánek, Solanský, Bubeník - Kocman (76. Gračanin), Veleba (69. Prokopec), Bílý (71. Vodák) - Gaži (62. Pohanka), Kratochvíl, Juříček, Trenéři: Igor Kos a Pavel Srb

Předposlední podzimní utkání nabízelo zdánlivě jednoduchou práci a snadné tři body. Dosta měla v zádech dobrou formu a tři vítězství. Naopak Krumlov v posledním zápase inkasoval osm branek a v tabulce se krčil na samém dně. Hned od začátku bylo jasné, že bude všechno jinak. Domácí udeřili poprvé už v sedmé minutě. Bystrčtí několikrát rychle ztratili míč při snaze o protiútok, Bogner utekl Pavlíkovi a přesně zakončil. Ačkoliv bylo všem jasné, že je to nejnebezpečnější hráč domácích, nebyla mu věnována dostatečná pozornost. Bohužel to jako varování nestačilo. Hostům se podařilo rychle odpovědět. Po faulu na Pavlíka kopal Veleba přímý kop, po závaru a Solanského střele dorazil Kocman. Mnoho dalšího vzruchu první půle nepřinesla, druhá byla o to zajímavější.

Už v 52. minutě dostal Buriánek hodně přísnou žlutou kartu, jelikož to byla druhá v zápase, musel předčasně do sprch. Hosty to nabudilo a za tři minuty vstřelili branku. Kocman vyslal dlouhým pasem Pavlíka, ten obešel na lajně protihráče a předložil přesně Gažimu, pro nějž nebyl problém zavěsit. Domácím však ke srovnání skóre stačily taktéž tři minuty. Rychlý protiútok nezachytil Pavlík, jeho hráč mu prchl téměř přes celé hřiště a přihrál Bognerovi, ten dostal od Solanského příliš mnoho prostoru a prostřelil Mykytjuka. Poté už byl kanonýr hlídán těsněji, ale bohužel dostal ještě možnost využít nebezpečnou standardní situaci. Další gól v rychlém sledu. Solanský fauloval Zelníčka, přímý kop Bogner bravurně zakroutil do šibenice a zkompletoval hattrick. Rychlý tříminutový interval zásadních okamžiků dodržel i Juříček, za faul na Zelníčka obdržel žlutou kartu, i pro něj byla druhá, tudíž šel také ze hřiště. Dosta hrála v devíti a prohrávala. V těžké situaci držela stav šest minut, než dvakrát rychle inkasovala. Kocanda našel centrem volného Zelníčka, ten měl ve vápně čas zpracovat na prsa a skórovat. Následovala ztráta na pravém křídle, rychlý protiútok a branka Bittnera na 5:2. To už vypadalo velmi zle a ve vzduchu visel debakl. Hosté se však probrali, prostřídali a vzepřeli se osudu. V poslední desetiminutovce Krumlovským zle zatopili a dali dvě branky. Prokopcův roh Solanský prodloužil na Vodáka, jehož ostrý přízemní centr Kratochvíl zblízka poslal do sítě. Hned za dvě minuty dal Solanský dlouhý balón do běhu Prokopcovi, jeho zpětnou přihrávku před prázdnou bránu uklidil Kratochvíl. V závěru to vypadalo, že kdyby se hrálo o pět minut déle, nažhavení Bystrčtí by vyrovnali. Tak se ale nestalo a Dosta odjela s prázdnou.

Poslední podzimní utkání proti Ivančicím se hraje v sobotu v netradičním čase 10:30 hod. Vstupné na utkání je dobrovolné.