Žďár nad Sázavou - Dosta Muži A 2:0 (1:0)

Divize D - středa 8.5.2019 - Žďár nad Sázavou

9.5.2019 - Ilja

V dalším kole jarní části divize D jsme ve středu 8. 5. 2019 zavítali do Žďáru nad Sázavou. Domácí družstvo se nachází na třetím místě tabulky a v minulém kole zle potrápilo hráče Blanska. Sestava byla totožná jako v minulém kole v Humpolci. Začátek zápasu měli plně v moci velice důrazni a rychlí hráči domácího družstva. Přes převahu si ale nevypracovali žádnou vyloženou situaci a co prošlo obranou, pokryl Herink. Horko bylo před naší brankou několikrát, ale vše jsme ubránili. Bohužel naše obrana zaspala ve 29. minutě. Domácí Vokoun trvdě vystřelil, Herink míč vyrazil, ale nepokrytý volný domácí Henzl míč dorazil do branky, 1:0 pro domácí. V té době byla hra již vyrovnaná a je velká škoda naší nepozornosti. Štěstí jsme měli v 41. minutě, kdy domácí zahrávali trestný kop a nastřelili břevno naší branky.

Druhý poločas jsme hráli proti silnému větru a to našim hráčům více vyhovovalo. Domácím se přestala dařit kombinace. Mnoho jejich míčů končilo v zámezí a při dvou dobrých situacích byli hráči v ofsajdu. A tak nemohli rozhodčí jejich branky uznat. Tak jako v minulém zápase jsme hráli druhý poločas mnohem lépe a je jen velká škoda, že v 65. minutě netrefil Pohanka prázdnou branku domácího mužstva. Po únicích dobře hrajícího Hladkého nejdříve Svoboda z dobré pozice přestřelil a další šanci nevyužil Zapletal. Ještě za stavu 1:0 pro domácí velice dobře kopl roh střídající Gračanin, ale hlavička Svobody našla jenom dobře postaveného domácího brankáře Sáblíka. Až v 79. minutě si domácí oddechli. Dobře zahraný roh proměnil hlavou na 2:0 domácí Nedvěd. Za předvedený výkon je třeba naše hráče tentokrát pochválit a budeme věřit, že stejný výkon zopakují v neděli 12. 5. od 16.30 hod doma proti Lanžhotu